1. Asistanla nedir?

Asistanla.com, start-up firmalara, girişimcilere ve işverenlere türünün tek örneği olan bir platform sunuyor. Türkiye’nin ilk ve tek uzaktan çalışan Sanal Yönetici Asistanı platformu.

2. Asistanla nasıl çalışır?

Bireysel, Şirket veya Şahıs üyelikleri sonrasında Müşteriler, Sanal Asistanlarımızın biyografilerini inceleyerek, paket detaylarından ihtiyaçlarına ve taleplerine en uygun Sanal Asistanlarını seçer. Müşteriler hizmet almak istediği süreyi seçip, ödeme yaptıktan sonra “asistanla”dan Sanal Asistanlık hizmet alır. Ödeme işlemi "Asistanla" tarafından onaylanıp, tamamladıktan sonra Müşteriye bilgilendirme gönderilir ve asistanı ile iletişime geçmesi sağlanır.

3. Asistanla’da bireysel veya şirket üyeliği oluşturmak için ne yapmak gerekir?

Üyelik oluştururken üyelik tercihinizi doğru girmeniz gerekmektedir. Tüm üyelik çeşitleri sistem tarafından onaylanmaktadır.

4. Asistanla’da Sanal Asistan üyeliği oluşturmak için ne yapmak gerekir?

Sanal Asistan üyelikleri “Kayıt ol” alanından üyelik oluşturarak tüm gerekli bilgilerin girilmesi ile gerçekleşmektedir. Özellikle biyografi alanına şimdiye kadar yapılan tüm işlerin detayları, bilinen yabancı diller, toplam tecrübe yılı ve daha önce çalışılan sektörler belirtilmelidir.

5. Hizmet almak isteyen müşteriler nasıl bir yol izlemeli?

Hizmet almak isteyen müşteriler “Bireysel veya “Şirket” üyelik hesabı açmalıdır. Hizmet almak istediği asistanı seçmeli, paket içeriklerinden hizmet almak istediği içeriğe uygun paketi seçip, başlangıç ve bitiş tarihi belirleyip ödeme alanına geçmelidir. Ödeme onaylandığı taktirde seçmiş olduğu sanal asistanımız müşteri ile iletişime geçecektir.

6. Paket Bazlı hizmet ne demek?

Paket bazlı hizmetler ile gereksiz ödemeler yapmadan, kullanmayacağınız hizmetlere para ödemezsiniz. Sadece kullandığınız ve işiniz için faydalı olacak hizmetleri detaylı seçerek ve kendi paketinizi özelleştirerek, kendiniz için en faydalı hizmeti yine siz oluşturup faydalanabilirsiniz. Uzun süreli hizmet alımları için AYLIK Paket (fulltime) veya AYLIK Paket (parttime) paketleri oluşturulmuştur. Paket Bazlı hizmet müşterimizin taleplerine göre hangi konuda hizmet almak istediklerine göre 3 farklı paket belirlenmiştir.

7. Sanal Asistanlar biyografilerini güncelleyebiliyor mu?

Sanal Asistanlar sisteme giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerinden biyografilerini güncelleyebilmektedir.

8. Sanal Asistanların ücretlendirmesi nasıl oluyor?

Sanal Asistanlar paketlerin üst kısmında belirtilen günlük rakamları kazanmaktadır.

9. Üyelik onay süreci nasıl oluyor?

Üyelik onay süreci Asistan üyelikleri için geçerlidir. 2 iş günü onay süreci vardır. Bu süre zarfında eksik bilgi mevcut ise, tamamlanana kadar üyelik onaylanmamaktadır.

10. Sanal Asistanlar ödemeyi ne zaman ve nasıl alıyor?

Sanal Asistanlar ödemeleri çalışma süresi ile bağlantılı olarak aylık çalışma sürelerinde ay sonu; haftalık veya günlük çalışma süresinde en erken 1 hafta içerisinde banka hesaplarına gönderilmektedir. Ödemelerin yapılması hafta sonuna denk geldiğinde bir sonraki hafta yapılabilmektedir.

11. Sanal Asistanlar ofisten veya müşterinin talep ettiği bir lokasyonda hizmet vermesi gerekir mi?

Asistanla.com ‘un kuruluş amacı müşterilerimize uzaktan hizmet vermektedir. Sanal Asistanlarımız sadece kendi bulundukları lokasyondan hizmet verebilir.

12. Ödeme sistemi nasıl gerçekleşiyor?

Sistem üzerinden yapılan tüm ödemeler “İYZICO” aracılığıyla güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Müşteriler 2 taksit seçeneği ve tüm ülkelerin kredi kartları ile  ödeme yapabilmektedir.

13. Müşteriler çalışmak istediğinde Sanal Asistan ile iletişimi nasıl kuruyor?

Proje bazlı veya kısa süreli çalışmalarda müşterilerimiz e-mail aracılığıyla Sanal Asistanı ile çalışabiliyor. Uzun süreli çalışmalarda asistanla hatları üzerinden iletişim kurabilmektedir.