main profile picture
İlknur Akanlar
Asistan Kodu: SA12

1960 yılında İstanbul’da doğan İlknur Akanlar, ortaokul ve lise öğrenimini Atatürk Deneme Kız Lisesi’nde, yüksek öğrenimini şu anda Eğitim Fakültesi olan Marmara Üniversitesi çatısı altında bulunan Kadıköy Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce - Turizm Bölümü’nde tamamladı. Yüksek öğrenimiyle birlikte iş hayatını da birlikte götüren İlknur Akanlar, ilk kurumsal firma çalışmasını Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürlüğü’nde ve sonrasında da Koç Holding’e bağlı Türk Elektrik Endüstrisi’nde Genel Müdür Yardımcısı Sekreteri ve Ticaret Müdürü Sekreteri olarak gerçekleştirdi.

1987 yılında turizm sektörüne geçiş yapan İlknur Akanlar, 1996 yılına kadar 4 uluslararası otel zincirinde, İstanbul ve Antalya’daki otellerinin açılış çalışmalarına da katkıda bulunarak çalıştı. Otelcilik sektöründe üstlendiği görevleri sonucunda, gerek devlet kademeleri yüksek protokolüne, gerekse kraliyet üyelerine hizmet etme fırsatını bularak protokol konularında da deneyime sahip oldu.

1996’dan 2009’a kadar film sektöründe uluslararası büyük film şirketleriyle çalışmaları sırasında film dağıtımı, alım ve satımi konusunda deneyim kazanan İlknur Akanlar, aynı zamanda ulusal film sektöründe de aralarinda yapımcı da olmak üzere, çeşitli alanlarda sorumluluk üstlendi. Yapımcılığını yaptığı, dünya prömiyeri 2007 yılında Berlin Film Festivali’nin Forum Bölümünde gerçekleştirilen “Rıza” filmi, yine aynı yıl Montpellier Film Festivali’nde “Eleştirmenler Ödülü”, 2008 yılında Ankara Film Festivali’nde de “En İyi Film” olmak üzere 4 ödül kazandı. Yine yapımcılığını üstlendigi “Pus” filmi, 2007 yılında Eurimages’ın desteklediği “Mediterranean Business Film School”un düzenlediği workshop çalışmasına seçildi.

2012’den 2020’ye kadar kongre sektöründe Üst Düzey Yönetici Asistani olarak görev yapan İlknur Akanlar, aynı zamanda “İstanbul Gönüllüleri”, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği”, “Lösev” ve görme engelli bireyler için “Sesli Kitap Okuma” gönüllüsü olarak Sivil Toplum Kuruluşlarında da görev almaya devam etmektedir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisininin yanısıra orta seviyede Fransızca ve başlangıç seviyesinde İtalyanca ve Türk İşaret dili bilmektedir.


linkedin.com/in/ilknur-akanlar-b68ba16



asistant heading icon
Yorumlar

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Jet Paket

Yönetim Paketi

Part-Time Paket

Weekly Work Paketi

Paket Seçin
0,00 TL

Lütfen size teklif sunabilmemiz için paketlerimizden birini seçin ve özellikleri inceleyerek, en uygun hizmetimizi almaya başlayın.

Özellikler
Paket hizmet özelliklerini, paket seçerek görebilirsiniz veya karma paketi seçerek, dilediğiniz hizmetler ile kendi paketinizi oluşturabilirsiniz.
Tarihler
asistant order date icon
Ücretlendirme
Seçilen Paket Fiyatı 0 TL Gün Adeti
Toplam Tutar 0 TL
Kendi paketini kendin yarat özelliğine ait fiyatlandırma için bize ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0212 945 00 84

Mail: info@asistanla.com